MM 2012 kokkuvõte

2012 Maailmameister ITA 803 “Gullisara”

Itaalias oli internetiga hullusti ja seetõttu jäid postitustesse lüngad sisse.

Garda järvel toimunud MM on läbi ja kõik ennustused ei pidanud paika.

“Zuxu” oli meie omadest parim ja tuli 17. kohale. Tundub, et rahu oli EST 790 südameis. “Zuxu” võitis ilusa stiiliga pikalt  ka 6. sõidu, mille kohta Paavo kommentaaris ” gurmee purjetamine:)”

“Lenny” hoog eelviimasel päeval rauges ja lõpuks platseerusid nad 22. kohal, rahul nad sellega ei olnud, kuid ka mitte nii masendunud, kui ITA719″Saetta” oma teise kohaga .

“Freddy” oli eesti paatidest kolmas 39. kohaga, mis oli umbes nelitest kohta allpool eesmärgist.

“4Energia”, kes vahepeal oli juba 25. kohal pidi leppima lõpuks 47. kohaga. Jaagu kommentaar viimaste päevade ebaedu kohta oli: ” Liiga palju paate ja liiga palju tuult:)”

“DejaVu”, kes oli regati esimesel poolel tegi head stabiilset sõitu, pidi leppima lõpuks 60. kohaga.

“Rock City” vahetasoma eelmise aasta Euroopa amatööride kolmanda koha MM-i hõbefliidi amatööride pronksi vastu, kuid üldarvestuses nende seniste saavutuste  tagasihoidlikum 69.positsioon.

Tundub, et peale “Zuxu”, kelle tegelikud ambitsioonid on teadmata, polnud teistel meist eriti oma tulemuste suhtes rõõmustamiseks põhjust, aga kindlasti järgmised regatid saavad olema edukamad.

Viis paati kuuest siirduvad tagasi koju, kus on veel jäänud sõita kaks Eesti-Soome ränkingu regatti ja Eesti Meistrivõistlused septembris. “Freddy” põikab enne Eestisse tulekut  veel 17-19 augustil Shveitsi Meistrivõistlustele ja 31 august-2 september Norra Meistrivõistlustele.